Dondurulmuş Kurban

Dondurulmuş Kurban Nedir?

Her yıl insanlar kurbanlarını keser, bayramlarını yaparlar. Ümmet topraklarının da büyük bir çoğunluğuna bu sevinç taşınır. Fakat Filistin Gazze’de bu sevinç buruktur çünkü kurbanlar yetersiz ve fiyatları çok yüksektir. Ayrıca ulaşan kurban etleri de elektrik kesintileri nedeniyle hızlı bozulmaktadır. Dondurulmuş kurban çalışması ile Gazze’deki kardeşlerimiz hem kurbanda hem de kurbandan sonraki süreçte kurban etlerine ulaşabilmektedir.

Dondurulmuş Kurban Aşamaları Nelerdir?

Kurban fiyatlarının uygunluğu ve ulaşım kolaylığından dolayı saha ekiplerimiz yurtdışına giderek helal kesim şartlarına uygun şekilde kesim gerçekleşir. Kesimi tamamlanan kurbanlıklar parçalanır. Parçalama işlemi tamamlanan kurban etleri, hijyen kurallarına uygun şekilde vakumlanarak paketlenir. Paketlenen kurban etleri, -18 derecelik soğutma odalarına konulur ve dondurulmaya bırakılır. Dondurulmuş olan kurban etleri, soğutmalı konteynerlere yüklenir ve uluslararası taşıma standartlarına uygun şekilde gemiyle Filistin Gazze’ye ihtiyaç sahibi ailelere dağıtım yapılır. Tüm bu aşamalar fotoğraf ve video kaydı alınır, bağışçılara iletilir.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Senabil İnsani Yardım Derneği’ni sosyal medya hesaplarından takip ederek mesaj atabilirsiniz veya senabildernegi@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası

Hesap adı: Senabil İnsani Yardım Derneği

Hesap No: 80-1231477-6

IBAN: TR19 0020 9000 0123 1477 0000 06