Barınma

Dünya üzerinde savaş koşullarında yaşam mücadelesi veren, evleri yıkılmış, göç etmek zorunda kalmış ve kalacak yerleri olmayan binlerce aile var. Bu aileler çadırda ya da briket evlerde yaşamlarını sürdürüyorlar. Çadırlarda yaşamak zorunda kalanlar için kış veya gibi sel gibi tehlikelerin varlığı yaşamı daha da zorlaştırıyor.

Bu sebeple çadırlarda yaşamak zorunda kalan aileler için alternatif olarak barınma yardımlarımızdan biri olan briket evleri inşa ediyoruz. Dayanıklı ve güvenilir olduğu için çadırlarda yaşanılan sorunları azamiye indirmeyi hedefliyoruz. Bu evler kişilerin kar, yağmur, rüzgar gibi olumsuz hava şartlarından korunmasını sağlıyor. Briket evler ayrıca sunduğu mutfak ve tuvalet olanaklarla da çadırda yaşamanın aksine kişilerin insan onuruna yakışır bir hayat sürmelerini sağlıyor.

Briket evlerin inşa edilmesinin mümkün olmadığı ve hava koşullarının bir nebze daha rahat olduğu yerlerde çadır kentler kurarak kardeşlerimizin daha iyi koşullarda yaşaması için çalışıyoruz.

Sizlerde bağışlarınızla mağdur ailelerin sıcak bir yuvaya sahip olmasında ve yüzlerindeki tebessümde pay sahibi olabilirsiniz.